Martı,
Türkiye'nin köklü, vizyoner, çevreye duyarlı
öncü otel işletmecisi ve yatırım grubu.
1967'den beri...

Martı Otelleri’ne Altın Sertifika

 

Martı Resort Otel ve Martı La Perla Otel, bu gün düzenlenen bir tören ile gıda ve su güvenliğindeki standartlarını belirleyen National Britannia Altın Sertifika Ödülü’nü aldılar.

National Britannia Genel Müdürü Ahmet Beyter tarafından Martı otelleri Genel Müdürü Ali Hazar ve Martı La Perla Müdürü Çetin Erzenci’ye verilen Altın Sertifika hakkında bir açıklama yapan National Britannia Kalite Yönetim ve Gıda Güvenlik Baş Danışmanı Azize Çelikdere, Martı Otellerinde bu programın uzun yıllardır başarılı ile uyglandığının altını çizerek; “100’den fazla otelde gıda ve su güvenliği programı uyguluyoruz. Bu program çerçevesinde misafirlerimizin gerek gıda gerekse su kaynaklı herhangi bir sağlık riski yaşamaması için bir takım önlemler alıyoruz. Martı Resort ve Martı La Perla Otel’de de bu programı uzun yıllardan beri yürütüyoruz. Kendileri başarı ile bu programı yürütüyorlar. Her yıl bizden altın sertifika almaya hak kazanıyorlar. Kendilerini tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz” dedi.

Gıda, su, havuz ve lejyonella konularında belirli standartları olduğunu söyleyen Çelikdere, “Bu standartların sağlanması gerekiyor. Biz düzenli olarak otellerin denetimlerini gerçekleştiriyoruz. Bu denetimler sonrasında da bir rapor hazırlıyoruz. Rapor sonrasında belirli seviyeye çıkan otellere bu sertifikaları veriyoruz. Bu sertifika zorlu bir aşama sonrası kazanılıyor. Bütün personel bu konuda eğitim alıyor” dedi.

3 senedir bu çalışmaları yaptıklarını anlatan Martı Otelleri Genel Müdürü Ali Hazar’da kazanılan ödülle ilgili olarak şunları söyledi;

“Bu çalışmalar her şeyden önce misafirlerimize, insan sağlığına dönük çalışmalar. Kalite Müdürümüz Melike hanım hem hijyen konusunda hem lejyonella konusunda hem de havuz ve kullanma sularımız açısından bizim iç denetimlerimizi yapıyor. Bütün kontrolları yapıyor ve raporları çıkartıyor. Fakat biz bununla yetinmiyoruz, dünyaca akredite olmuş, National Britannia tarafından da denetleniyoruz. Her ay yapılan bu denetlemelerde çok güzel puanlar da elde ediyoruz. Dolayısıyla da bize bu ödülün verilmesi hem bu çalışmalarımızı hızlandırıyor, hem de bizi motive ediyor. Bütün otelde çalışan personeli ilgilendiren bir konu bu. Dolayısıyla bulaşık yıkayan arkadaşımızdan odaları temizleyen personele, repesiyondaki arkadaşlarımızdan teknik servisteki arkadaşlarımıza, havuzcularımıza kadar bir yelpazeyi içine alarak yapıyoruz bu çalışmayı. İnsan sağlığı bizim için çok önemli. Her platformda söylediğim gibi biz işimizi çok cidiye alıyoruz. Hitap ettiğimiz kesim olan insanlar bizim için çok değerli. Doğa ve çevre bizim için çok önemli. Çalışmalarımızın karşılığını bu gün ödül olarak aldık, çok mutluyuz, bunun gururunu yaşıyoruz.”

Martı Resort Otel Kalite Müdürü Melike Kaymaz’da ödülle ilgili olarak, “Gıda ve su güvenliği konusunda aldığımız bu sertifika bizim için çok değerli, kalite standartlarından ödün vermeden yine aynı şekilde çalışmaya devam edeceğiz” diyerek duygularını dile getirdi.

 

Bizi İzleyin