Martı,
Türkiye'nin köklü, vizyoner, çevreye duyarlı
öncü otel işletmecisi ve yatırım grubu.
1967'den beri...

Skalite 2012 Bronze Ödülü

 

SKAL International İstanbul Kulübü, Türkiye'nin Turizm Oscar'ları olarak kabul edilen "SKALITE 2012 - Turizmde Kalite Ödülleri" ile tam 22 kategoride 2012 yılının en iyilerini ödüllendirdi.

Martı Resort Hotel, Türkiye genelindeki Resort Oteller içerisinde SKALITE 2012 QUALITY IN TOURISM IN TURKEY  ‘‘BRONZE’’ ödülünü almıştır. Türkiye genelinde toplam Resort Hotel dalında üç Otele Skalite ödülü verilmiştir.

Martı Resort Otel , Hillside Beach Club ve Lykia World  ödülleri almayı haketmişlerdir.

SKALITE’ nin amacı turizm sektöründe kalite çıtasını yükseltmeyi hedefleyen kuruluşları ödüllendirmek olduğu kadar, kaliteyi bir yönetim felsefesi olarak benimseyenlerin aynı zamanda sektör çalışanlarına örnek olmasını sağlamaktır. Bununla birlikte Sürdürülebilir turizm alanında alınan ödüller ve misafir memnuniyetini de ön planda tutmaktadır.

 

SKALİTE 2012 ÖDÜLÜNE HAKETME KRİTERLERİ AŞAĞIDAKİ GİBİDİR.

 

* Yatırım, yönetim, işletme, pazarlama, insan kaynakları, çevre ile ilgili olarak kaliteyi arttıracak yeni standartlar, uygulamalar ortaya koymuş olmak, mümkünse bunları ölçülebilir kriter ve sonuçlarla kanıtlamak,

 

* Bu konuda çeşitli sertifika, lisans, telif hakkı almış olmak, ulusal veya uluslararası tanınmış değerlendirme kuruluşlarınca belirli bir sıralama listesine dahil edilmiş olmak, ödüller kazanmış olmak, 

 

* Kaliteyi bir yönetim felsefesi olarak benimsemek, bunu örneklerle ortaya koymak.

Bizi İzleyin